31 januari 2025

Trane Leaf met R290 nu ook in grotere vermogens

De lente van 2025 brengt goed nieuws! Trane komt dan op de markt met vijf Trane Leaf lucht/water-warmtepompen met grotere vermogens. Deze nieuwe Leafs bieden een uiterst duurzame oplossing voor verwarming, koeling én sanitair warm water.

Leaf warmtepompen zijn geoptimaliseerd om warmte te leveren. Zelfs al is het buiten -10 °C, dan maken deze warmtepompen nog water van 75 °C. Ze werken ook bij -20 °C en de maximale uittrede watertemperatuur is 78 °C.

 

ISDE-subsidie op Trane Leaf warmtepompen

De vijf nieuwe groter vermogen Trane Leaf warmtepompen (verwarmingscapaciteit 36-66 kW) halen een zeer hoog rendement. Het Energielabel van deze warmtepompen is dan ook goed voor ISDE-subsidie.

  • Trane Leaf bij afgiftetemperatuur 35 °C: Energielabel A+++
  • Trane Leaf bij afgiftetemperatuur 55 °C: Energielabel A++

De vijf bestaande kleinere Trane Leaf warmtepompen gaan qua Energielabel tot A+++. Deze komen natuurlijk ook in aanmerking voor ISDE-subsidie.

Voor A+++ warmtepompen is de ISDE-subsidie extra hoog.

 

Verwarming, koeling én sanitair warm water

De omkeerbare Trane Leaf lucht/water-warmtepompen met scrollcompressor en het natuurlijke koudemiddel R290 ofwel propaan (GWP van bijna nul) bieden het hele jaar door verwarming, koeling en warm water voor sanitaire doeleinden.

Zelfs bij extreme buitentemperaturen is geen back-up nodig en doet de Leaf gewoon zijn werk. De nieuwe, grotere Leaf warmtepompen presteren zelfs nóg beter dan de kleinere modellen.

Dat biedt aantrekkelijke mogelijkheden voor de verduurzaming van wooncomplexen en commerciële panden waar nu nog gebruik wordt gemaakt van onder meer gasgestookte ketels.

Bij bestaande gebouwen waar verduurzaming problematisch leek, kan de multifunctionele Trane Leaf door bijvoorbeeld zijn hoge uitgaande watertemperatuur uitkomst bieden.

Ook voor nieuwbouw is de Leaf een slimme keus gezien de enorme energiebesparing die met deze warmtepompen mogelijk is.  Het gemiddeld seizoensrendement in verwarmingsmodus is maar liefst SCOP 4,3!

Voor nóg meer energiebesparing zijn Trane Leaf warmtepompen SG-ready oftewel Smart Grid Ready. Dat maakt het mogelijk om ze slim te laten samenwerken met andere systeemonderdelen die ook SG-ready zijn. Ook rekening houden met elektriciteitsprijzen is bijvoorbeeld mogelijk.

 

Leaf omkeerbare warmtepompen met propaan

De Trane Leaf range bestaat nu uit tien warmtepompen.

Vijf nieuwe grotere vermogens:

  • Trane LEAF 010-019
  • Verwarmingscapaciteit 36-66 kW
  • Uitgaande watertemperatuur 78 °C
  • Werkt ook bij -20 °C
  • Maakt zelfs bij -10 °C water van 75 °C

Vijf bestaande kleinere vermogens:

 

Verwarmingscapaciteit tot 260 kW mogelijk

Alle Trane Leaf warmtepompen zijn inzetbaar in een master/slave-configuratie tot en met vier units. Dat betekent dat een duurzaam systeem met een verwarmingscapaciteit tot 260 kW mogelijk is.

Voor wie alvast wil passen en meten: elke groter vermogen Trane Leaf is 1800 mm hoog en 1115 mm breed. De lengte verschilt: 2180 mm (LEAF 010-014) en 2860 mm (LEAF 016-019).

 

Trane Leaf voor veiligheid zonder compromissen

De Trane Leaf lucht/water-warmtepomp maakt gebruik van het natuurlijke koudemiddel R290 dat in veiligheidsklasse A3 zit. Propaan is niet giftig maar heeft een hoge ontvlambaarheid en is zwaarder dan lucht, dus het vervliegt niet makkelijk zoals aardgas. De Leaf is dan ook uitgerust met een ATEX-lekdetector, een ATEX-ventilator en andere veiligheidsvoorzieningen.

Aangezien propaan in veiligheidsklasse A3 zit, gelden er allerlei veiligheidsvoorschriften die ook de plaatsingsmogelijkheden beperken. Maar als plaatsing geen probleem is, dan biedt de Leaf grote voordelen. Het is een alles-in-één-oplossing met een ongekend hoog gemiddeld seizoensrendement.

Wat de veiligheid betreft is een Trane warmtepomp de beste keuze. Aangezien warmtepompen met een A3-koudemiddel tegenwoordig ook worden geplaatst op bijvoorbeeld woongebouwen, moet de veiligheid absoluut gewaarborgd zijn. Trane neemt geen enkel risico:

  • Trane warmtepompen zijn ontwikkeld voor een minimale koudemiddelvulling (LEAF 010-014 < 5 kg en LEAF 016-019 < 10 kg).
  • Trane waarborgt de veiligheid op vijf fronten met SDS2E (Segregate, Detect, Stop, Signal, Extract).

 

Veel keus uit warmtepompen en koudemiddelen

Om in elke situatie een duurzame oplossing te kunnen leveren, biedt Trane een groot assortiment warmtepompen met een scala aan laag GWP koudemiddelen in diverse veiligheidsklassen. De veiligheidsklasse heeft immers consequenties voor de plaatsingsmogelijkheden van warmtepompen. En plaatsing is — zeker bij bestaande gebouwen — soms sowieso een uitdaging.

Bij de warmtepompen van de populaire Trane City RTSF-serie, is er onder meer keus uit R1234ze, veiligheidsklasse A2L (laag ontvlambaar) en R515B, veiligheidsklasse A1 (niet ontvlambaar). Trane levert bijvoorbeeld ook diverse warmtepompen met laag GWP koudemiddel R454B, veiligheidsklasse A2L.

Laatste nieuws

5 februari 2025

Nieuwe Trane CXC warmtepomp met ingebouwde watertank

In maart 2025 introduceert Trane de CXC, een omkeerbare lucht/water-warmtepomp uitgerust met een variabele snelheid scrollcompressor en het milieuvriendelijke koudemiddel R454B met een laag GWP. De CXC, opvolger van de Cube...

Lees meer

29 januari 2025

Trane City RTSF warmtepompen bij centraal WKO-systeem op Schiphol

Voor de duurzame verwarming en koeling van onder meer kantoorgebouwen, terminals en pieren gebruikt de luchthaven Schiphol zoveel mogelijk warmte-koudeopslag (WKO). Nieuwe gebouwen worden uitgerust met WKO en bij bestaande...

Lees meer

12 november 2024

Nieuw Bosman kantoor showt duurzaam 4-pijpssysteem met Trane CXAX warmtepompen

Installatietechnisch bedrijf Bosman heeft samen met partners veel spraakmakende projecten gerealiseerd. Zoals The Edge in Amsterdam, in 2015 uitgeroepen tot het duurzaamste gebouw ter wereld. Bij het nieuwe kantoorgebouw van...

Lees meer